Uwaga! Wszystkie teksty i zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody autora blogu zabronione.
Koty z katowickiego schroniska www.azyl.org - Kocie Strony CICHEGO KĄTA Kšcik Pupila - Sklep dla miłośników Psów i Kotów
Kategorie: Wszystkie | Jasmina | Kotki w gościnie | Miron | Sissi | Stare dzieje | Tu i teraz
RSS

Kotki w gościnie

niedziela, 21 czerwca 2009

Borykamy się z poważnymi problemami finansowymi. Nasz azyl słynie z tego, że jest prowadzony wzorcowo. Zwierzęta, które są pod naszą opieką, mają zapewnione wszystko to, co jest im potrzebne dla zdrowia i rozwoju - zdrowe karmy, leczenie weterynaryjne, odpowiednie warunki higieniczne, sterylizację (ograniczanie bezdomności bezpańskich zwierząt jest jednym ze statutowych celów naszego Stowarzyszenia).

Niestety w tym momencie staliśmy się bezradni - pod naszą opieką znajduje się aż 75 kotów, a jest dopiero maj... Czyli przed nami trzy miesiące, w których statystycznie przyjmowaliśmy najwięcej zwierzaków - głównie kociąt, tych urodzonych na podwórkach i tych, które zostały wyrzucone przez ludzi, którzy nie pomyśleli o sterylizacji swoich kotek. Nie jesteśmy w stanie przyjąć już żadnych zwierząt, a nieustannie dostajemy telefony z prośbą o pomoc.
 
Bardzo proszę, nie zostawiajcie tych biednych, niechcianych stworzeń samych...
 
Bardzo potrzebujemy wszelkiej pomocy, zarówno finansowej, rzeczowej, jak i fizycznej.

Pomoc fizyczna
Zamieszczanie ogłoszeń we wszelkich możliwych mediach, głównie w internecie. Wiadomości o kotach i ich zdjęcia znajdują się na stronie  www.azyl.org 

 Rozklejanie ogłoszeń, które można znaleźć tutaj w lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych.Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na informacje o mieście, w którym przebywa dany zwierzak.

 

Pomoc rzeczowa
 
Są takie rzeczy, które zawsze są niezbędne w azylu. Można je przynieść - w Krakowie kontakt pod telefonem 888 214 806, w Tarnowskich Górach i okolicach telefony: 602 680 250 lub 795 138 858 lub zamówić w sklepie internetowym, podając adres azylu (ul. Wiśniowa 35, 42-600 Tarnowskie Góry). Do takich rzeczy należą:

  • karma dla zwierząt - sucha karma, np. Acana, Purina Pro Plan, Royal Canin (zwłaszcza karmy dla kociąt: Royal Canin Babycat, Royal Canin Kitten), Bento Kronen, Orijen, Hill's - te karmy ze względu na skład są najzdrowsze dla zwierząt;

  • żwirek drewniany odpowiedni dla małych kociąt, np. JRS Cat's Best Eko Plus, żwirki bentonitowe bezzapachowe, np. Benek Compact;

  • kon tenerki plastikowe, najlepiej z metalową kratką, niezbędne do przewożenia kotów do weterynarza;
  • stare koce, prześcieradła, pościel - ale tylko takie, które można wyprać. Z powodu bardzo wysokiego kosztu wywozu śmieci ze schroniska nie przyjmujemy poduszek, materacy, kołder, wszystkich rzeczy, które nie nadają się do prania.

Pomoc materialna

  • Adopcja wirtualna. Osoba adoptująca wirtualnie kota zobowiązuje się do comiesięcznych wpłat w wysokości 50 zł. Nazwisko/pseudonim opiekuna wirtualnego znajduje się na stronie w profilu danego kota, opiekun dostaje też informacje na temat kota, zdjęcia, zostaje powiadomiony, gdy dochodzi do adopcji kota;
  • Wpłaty na konto azylu:

ING Bank Śląski: 75 1050 1621 1000 0023 3410 7998
Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Korczaka 9/6

 

Wszystkie informacje można znaleźć także na stronie azylu "Cichy Kąt": www.azyl.org

Źródło: kocio-kwik.blogspot.com

Przyłączam się też do prośby Ewko, która pisze:

"I moja nieśmiała prośba: gdybyście zechcieli wspomnieć na swoich blogach o CK? Odesłać na forum, na stronę azylową  lub tu: http://kotototek.blox.pl/html - powstało toto zaledwie dziś, będzie dopracowywane."

wtorek, 09 czerwca 2009

Ej, no, ludzie, nie bądźcie tacy! Niech ktoś przytuli małego Grzdylka! Wiecie jaka to radość, kiedy z takiego małego brzdąca, pachnącego jeszcze trochę schroniskiem, wyrasta piękny duży kot? A wiecie jaka to radość, kiedy podczas śniadania ułoży się Wam na kolanach i zacznie mruczeć swój love song?

Grzdylek

To mówiłam ja, Jasminka - kot po przejściach, który teraz każdego dnia od nowa podejmuje trud opieki nad swoimi ludźmi.

Info o Grzdylku: www.niekochane.org

sobota, 03 maja 2008

... który będzie grzał Cię w długie zimowe wieczory, witał, kiedy staniesz w progu domu, mruczał zwinięty w kłębek na Twoich kolanach, przygarnij tę piękną damę.

Nazywa się Dzika, bo jeszcze do końca nie nauczyła się, że człowiek może kochać. Ale jest tej miłości bardzo spragniona. I czeka na dom.